اخبار > اهداف و وظایف کمیته تخصصی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین خارجی
 


شماره خبر :٥٢٦٨٠١   تاریخ انتشار خبر : 1396/06/07    ا   ٠٢:٤١
 
اهداف و وظایف کمیته تخصصی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین خارجی
کمیته تخصصی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین عالی ترین مرجع تصمیم گیری درباره فرآیندهای آموزشی و پژوهشی اتباع و مهاجرین خارجی است

کمیته تخصصی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین خارجی ذیل کمیته عالی فرهنگی اتباع و مهاجرین خارجی قرار دارد. دبیرخانه کمیته عالی در وزارت کشور و دبیرخانه کمیته تخصصی آموزش و پژوهش در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری قرار دارد.

کمیته عالی فرهنگی اتباع به منظور هماهنگی و ساماندهی کلیه اقدامات مرتبط با اتباع و مهاجرین خارجی تشکیل گردید در این کمیته نمایندگان عالیرتبه دستگاه های ذیربط عضو می باشند. کمیته عالی وظیفه سنگین سیاستگذاری و ساماندهی کلیه فرآیندهای آموزشی اتباع را در دوره های نهضت سواد آموزی، آموزش و پرورش، جامعه المصطفی و آموزش عالی کشور بر عهده کمیته تخصصی آموزش و پژوهش قرار داده است.

کمیته تخصصی آموزش در سال ۹۵ شکل گرفت و تاکنون بصورت منظم جلسات خود را در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار نموده است. ریاست کمیته تخصصی آموزش و پژوهش با حجه الاسلام و المسلمین محمدیان رییس نهاد نمایندگی می باشد. این کمیته تا کنون مصوبات راهگشای متعددی داشته است که از آن جمله میتوان به تصویب سند راهبردی آموزش و پژوهش اتباع و مهاجرین خارجی، شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع و مهاجرین خارجی و رفع ممنوعیت مناطق ممنوعه اشاره نمود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج